Czy mogę u państwa zamówić moskitiery bez wcześniejszego pomiaru na miejscu?

Tak, jest to możliwe w przypadku moskitier ramkowych. Moskitiery innego typu potrzebują dokładniejszego pomiaru. Na podstawie wymiarów podanych przez klienta wykonujemy moskitiery, jednak w takiej sytuacji nie bierzemy odpowiedzialności za powodzenie montażu. Klient musi sam odebrać i zamontować takie moskitiery.


Back to Index

Czy podajecie ceny brutto czy netto?

W korespondencji podajemy zawsze ceny brutto. Jeżeli w treści pojawiają się ceny bez VAT zaznaczamy to wyraźnie w wiadomości.


Back to Index

Czy otrzymam od państwa gwarancję?

Na nasze produkty oferujemy standardową gwarancję 24 miesiące. Na pozostałe produkty (ANWIS, FAKRO, VELUX oraz innych wiodących firm) udzielamy gwarancji na montaż i pośredniczymy w kontakcie z producentem, którego osłony sprzedajemy. Są one objęte gwarancję producenta (również 24-miesięczną lub wydłużoną, zależnie od typu produktu). Linki do ogólnych warunków gwarancji znajdą państwo tu.


Back to Index

Ile muszę czekać i dlaczego tak długo?

Okres realizacji zamówienia jest uzależniony od typu produktu, jego kolorystyki, lokalizacji pomiaru/montażu i obecnego obłożenia pracą. Na bieżąco przekazujemy państwu informacje o aktualnych terminach realizacji dla konkretnych typów produktów. Przy składaniu zamówienia otrzymują od nas państwo deklarowany termin realizacji, o którego ewentualnych zmianach informujemy państwa na bieżąco.

Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy klienci chcą być obsłużeni jak najszybciej dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie zrealizować wszystkie zamówienia na wysokim poziomie.  Ponieważ dysponujemy ograniczoną mocą przerobową prosimy państwa o zrozumienie w okresach dużego zainteresowania naszymi produktami.


Back to Index

Dlaczego wstępna wycena różni się od wyceny na miejscu?

Z naszego doświadczenia wynika, że przypadku standardowych rozwiązań okiennych w 90% wstępna wycena odpowiada wycenie podczas pomiaru.

Jest jednak wiele czynników które mogą wpływać na to, że wstępna wycena różni się od tej zrobionej po pomiarze na miejscu. Jednym z nich jest rozbieżność wymiarów podanych przez klienta, a wykonanych przez nas. Kolejnym może być grupa cenowa wybranego finalnie materiału i kolor osprzętu odpowiadającego kolorowi ram okiennych. Zazwyczaj wstępną wycenę robimy na podstawie najniższej grupy cenowej tkaniny oraz przy założeniu standardowej kolorystyki osprzętu. Gdy klient wybierze droższy materiał i nie uwzględni w zapytaniu niestandardowego koloru osprzętu, cena może drastycznie wzrosnąć.

Dodatkowo, szczególnie w przypadku moskitier, na etapie wstępnej wyceny klienci pomijają istotne informacje (np. zamontowane rolety zewnętrzne lub kraty, typ okna – aluminiowe, drewniane, kolor ramy okiennej, elewacja zakrywająca ramy okna), które wpływają na stopień skomplikowania montażu lub wręcz go uniemożliwiają. Rozumiemy, to i zdajemy sobie sprawę, że ciężko przekazać wszystkie istotne informacje telefonicznie lub mailowo. Z resztą to my musimy znać się na naszych produktach, a nie państwo. Dlatego też zawsze dokładnie wyceniamy po oględzinach i pomiarze na miejscu.

Tym niemniej, w okresach dużego zainteresowania naszymi produktami w przypadku gdy nie zdecydują się państwo na złożenie zamówienia podczas pomiaru pobieramy opłatę za konsultację w wysokości 50 zł podczas pomiaru również w przypadku dokonania wcześniej wstępnej wyceny. W przypadku zmiany decyzji opłata ta jest odliczana od wartości zamówienia.


Back to Index

Wszyscy przyjeżdżają za darmo. Dlaczego mam płacić za wasz dojazd?

Na terenie Targówka i okolicznych dzielnic (w odległości do 10 km od naszego punktu przy Trockiej) oraz przy dużych zamówieniach nie pobieramy dopłaty za dojazd. W przypadku mniejszych zamówień niestety dojazd, nie tylko z uwagi na odległość, ale przede wszystkim biorąc pod uwagę czas przejazdów na terenie Warszawy i na głównych drogach wylotowych, staje się nieopłacalny dla naszej firmy. Szczególnie jest to uciążliwe w godzinach szczytu, czyli wtedy, kiedy większość klientów jest w domach i zależałoby im na takim terminie pomiaru czy montażu.

Oferta produktów na rynku jest zróżnicowana, nie tylko jeśli chodzi o typy osłon okiennych, ale przede wszystkim jeśli chodzi o ich jakość i trwałość oraz zakres dodatkowych usług. Wyszczególnienie tej opłaty z naszego punktu widzenia świadczy o rzetelnej postawie wobec klienta, czym niekoniecznie jest pozorne ukrywanie jej w dopłatach do finalnej ceny produktu, co jest powszechnie praktykowane na rynku. 


Back to Index

Nie mam czasu, żeby zmierzyć okna samemu. Czy mogą po prostu państwo przyjechać, obejrzeć je sami i wycenić dane produkty?

Tak, jednak pobierzemy podczas wizyty opłatę za konsultację podczas pomiaru w wysokości 50 zł. Z reguły prosimy klientów o samodzielne podanie orientacyjnych wymiarów okien do wstępnej wyceny przed umówieniem pomiaru na miejscu, aby zorientować państwa w wycenie. Jeżeli nie zdecydują się państwo na skorzystanie z naszych usług pobierzemy podczas wizyty opłatę za konsultację podczas pomiaru w wysokości 50 zł. Natomiast jeśli zdecydują się państwo na złożenie u nas zamówienia odliczymy poniesiony przez państwa koszt pomiaru od ceny osłon okiennych.

Niezależnie od kosztu pomiaru w przypadku dalszych lokalizacji (odległych dalej niż 10 km od naszego punktu przy ul. Trockiej) w przypadku mniejszych zamówień pobieramy opłatę za dojazd płatną w gotówce podczas pomiaru.

W przypadku okresów dużego zainteresowania klientów pomiarami w naszej firmie zastrzegamy sobie prawo do pobrania opłaty za konsultację podczas pomiaru również w przypadku dokonania wcześniej wstępnej wyceny.


Back to Index

Jaki jest koszt dojazdu?

W przypadku pomiarów/montaży pod adresami zlokalizowanymi dalej niż 10 km od naszego punktu przy ul. Trockiej doliczamy dopłatę za dojazd płatną w gotówce na pomiarze. Jest ona płatna jednorazowo za całą usługę.

Skupiamy obszar naszego działania na terenie Targówka i prawobrzeżnej Warszawy. Aby wyjść państwu naprzeciw poszerzyliśmy strefę darmowego dojazdu do obszaru 10 km od naszego punktu na Trockiej (mierzone wg odległości sugerowanej przez Mapy Google).

Ze względu na znaczne odległości, ale przede wszystkim wydłużony czas dojazdu w bardziej odległe lokalizacje wprowadziliśmy dodatkowe płatne strefy dojazdu również wg odległości od naszego punktu (do 15, 20 i 25 km). Opłata za dojazd w dalsze lokalizacje jest każdorazowo ustalana indywidualnie.

Wszystkie opłaty za dojazd dotyczą mniejszych zamówień (w zależności od asortymentu). W przypadku większych zamówień koszt dojazdu jest wliczany w cenę usługi i nie jest dodatkowo płatny. Każdorazowo jest to ustalane podczas umawiania się na pomiar lub podczas pomiaru.

W okresach dużego zainteresowania naszymi produktami zastrzegamy sobie możliwość naliczenia opłaty za dojazd w innej wysokości lub odmowy realizacji zamówień w wybranych lokalizacjach. W przypadku zamówień pojedynczych sztuk osłon koszt dojazdu w wysokości 30 zł doliczamy również w lokalizacjach w Strefie 1 do 10 km.

do 10 km
gratis
Strefa 1
Sprawdź odległość
do 15 km
30 zł
Strefa 2
Sprawdź odległość
do 20 km
45 zł
Strefa 3
Sprawdź odległość
do 25 km
60 zł
Strefa 4
Sprawdź odległość


Back to Index

Czy pomiar i montaż jest gratis?

Zasadniczo w przypadku większości najpopularniejszego asortymentu pomiar i montaż są już uwzględnione lub wyszczególnione w cenie, którą podajemy państwu we wstępnej wycenie. W przypadku większych gabarytowo produktów (np. markizy, rolety wielkogabarytowe, żaluzje drewniane, rolety rzymskie, moskitiery przesuwne, moskitiery rolowane) lub w przypadku niestandardowego typu montażu (np. przy montażu nad glifem okiennym, przy konieczności dystansowania produktu od ramy okiennej) montaż jest dodatkowo płatny, co zawsze wyraźnie zaznaczamy na pomiarze. Przy zamówieniach pojedynczych sztuk osłon okiennych doliczamy koszt montażu w wysokości 50 zł/szt. Niektóre niestandardowe typy montażu są trudne do wykrycia “na odległość”, bez oględzin. Ostatecznej wyceny dokonujemy w związku z tym zawsze po oględzinach na miejscu.

W przypadku pomiarów/montaży pod adresami zlokalizowanymi dalej niż 10 km od naszego punktu przy ul. Trockiej doliczamy dopłatę za dojazd płatną w gotówce na pomiarze. Jest ona płatna jednorazowo za całą usługę.


Back to Index

Jaki jest koszt moskitiery na standardowe okno?

Jest to zależne przede wszystkim od typu moskitiery oraz wymiaru otworu okiennego, na jaki ta moskitiera ma zostać zainstalowana. Wyceny dokonujemy po pomiarze na miejscu lub wstępnie po podaniu przez klienta przybliżonych wymiarów okna (szerokość i wysokość otworu okiennego).

Wyceny dokonujemy po pomiarze lub podaniu przez klienta przybliżonych wymiarów okna. Proszę jednak pamiętać, jak pokazuje obecna praktyka, że nie ma obecnie “standardowych” okien jak wcześniej w starszym budownictwie. Projektowane szklenia są dużo większe, a ich wymiary dużo bardziej zróżnicowane. Orientacyjny całkowity koszt moskitiery ramkowej okiennej do „standardowego” pojedynczego okna wynosi około 200 zł, w zależności od dokładnego wymiaru i sposobu wykonania. Całkowity koszt liczony jest na podstawie długości całego obwodu pojedynczego otworu okiennego


Back to Index

Tak na szybko. Jaki jest koszt metra kawadratowego rolety?

Rolety (a właściwie wszystkie osłony okienne) wyceniamy z tabel z cenników producenta, w związku z tym nie mamy możliwości podania cen w przeliczeniu na m². Wynika to również ze specyfiki produktu (cena przyrasta szybciej przy większej szerokości niż wysokości produktu, ze względu na konieczność przedłużenia całego mechanizmu). Do wstępnej wyceny rolet potrzebujemy od państwa chociażby orientacyjnych wymiarów szyb (szerokości i wysokości) oraz informacji o kolorze ram okiennych.


Back to Index

Chciałbym wycenić moskitiery/rolety/żaluzje. Jakich informacji potrzebujecie?

W zależności od produktu pomiaru dokonujemy w różny sposób.

  • W przypadku rolet i żaluzji potrzebne są wysokość i szerokość samej szyby.
  • Jeżeli chodzi o moskitiery mierzymy wysokość i szerokość całego otworu okiennego.

Wstępnych wycen dokonujemy zawsze dla materiałów z najniższej grupy cenowej (o ile nie wskażą państwo typu materiału jaki państwa interesuje – np. materiał zaciemniający) oraz dla białego koloru osprzętu.

Warto również zwrócić uwagę na kolor ram okiennych, ponieważ niestandardowy kolor osprzętu może wiązać się z dopłatami. 

Dodatkowo warto uwzględnić w zapytaniu informacje o dokładnej lokalizacji pomiaru/montażu. Wtedy jesteśmy w stanie od razu określić ewentualną dopłatę za dojazd i przekazać państwu całościowy orientacyjny koszt usługi.

W przypadku moskitier bardzo przydatne okazują się również zdjęcia ram okiennych widzianych od zewnątrz – często są one zakryte elewacją, co ogranicza lub uniemożliwia zamontowanie niektórych typów moskitier.


Back to Index
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!