Plisy (żaluzje plisowane) to jeden z najciekawszych typów wewnętrznych osłon okiennych, wciąż jednak mało popularnym z uwagi na niską rozpoznawalność przez klientów ich zalet, a także ograniczoną dostępnością na rynku dobrej jakości rozwiązań tego typu. Klienci często nie mają świadomości zalet tego rozwiązania.Źródło: anwis.pl

Żaluzje plisowane umożliwiają łatwe przysłonięcie okien jedynie w dolnej lub w górnej części, alby światło wciąż doświetlało pomieszczenie. Jednocześnie zapewniona jest prywatność osób przebywających w pomieszczeniu. Jest to istotne w przypadku dużych przeszkleń np. dużych drzwiach balkonowych, obecnie coraz częściej spotykanych w mieszkaniach i domach.

Plisy dzięki swojej nieskomplikowanej konstrukcji (montaż do listwy przyszybowej w 4 rogach) mogą być montowane na wszystkich rodzajach okien w tym również, na oknach dachowych. Możliwy jest ich montaż we wnękach, a także na oknach i w przestrzeniach o nietypowym kształcie (np. okna z łukiem).

Standardowy system plis montowany przez naszą firmę to plisy Evie firmy Anwis. Żaluzje plisowane tego typu montowane są na skrzydło okienne, czyli na każdą szybę osobno. Orientacyjny koszt plis na skrzydło okienne o “standardowym wymiarze” to ok. 150 – 250 zł w zależności od wymiaru i wybranego typu materiału. Dodatkowo osprzęt plis (elementy stanowiące mechanizm) są wykonywane w kolorach dopasowanych do koloru ramy okiennej. Podstawowe kolory to biały, biel kremowa, beżowy, brązowy, antracyt, anoda silver, anoda szampańska. Wykonanie plis w kolorach niestandardowych (złoty dąb, orzech) wiąże się z dodatkową dopłatą.

Plisy Evie posiadają sprawdzony samohamujący mechanizm, który pozwala ustawić żaluzję plisowaną na dowolnej żądanej wysokości. Ponadto zastosowana w mechanizmie żaluzji listwa maskująca eliminuje gromadzenie się kurzu w komorze rynny, a także ułatwia utrzymanie żaluzji plisowanej w czystości.

Firma Anwis oferuje bogatą kolekcję tkanin dekoracyjnych oraz zaciemniających pozwala idealnie dopasować żaluzję pod kątem funkcjonalnym, jak również istnieje możliwość zastosowania dwóch różnych tkanin w jednym systemie na jednym skrzydle okiennym lub zaciemnień łuków lub skosów.

Kliknięcie w zdjęcie po prawej stronie przenosi do wzornika tkanin dla żaluzji plisowanych online.

Od połowy maja 2020 roku w ofercie mamy również 150 nowych tkanin do plis w kolekcji cells, czyli popularnych “duetek” o strukturze plastra miodu. Dwie warstwy materiału to lepsza izolacja, drobniejsze plisy i lepsze zaciemnienie dzięki mniejszej liczbie widocznych otworów w materiale. Link do wzornika online.

Oba katalogi, jak również przykładowe konfiguracje plis w różnych systemach są dostępne w naszym punkcie przy ul. Trockiej. Serdecznie zapraszamy!

Mechanizm działania plis pokazuje poniższy film:


Galeria żaluzji plisowanych Anwis:

 

Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!