Czasy pełne wyzwań wymagają nowych rozwiązań, które potrafią sprostać nowym potrzebom. Rosnące ceny energii zmieniają świadomość Klientów.

Coraz częściej przy wyborze osłon okiennych kierują się oni nie tylko ich trwałością i funkcjonalnością, ale również szukają produktów, które mogą wpłynąć na oszczędność zużycia energii w domu. Tu rozwiązaniem w przypadku osłon wewnętrznych są tkaniny o właściwościach termoizolacyjnych. Zastosowanie tego rodzaju materiałów pomaga w utrzymaniu komfortowej temperatury w mieszkaniu.

W okresie letnim materiały tego rodzaju ,, nie wypuszczają” ciepła przez okna i chronią przed nagrzewaniem się pomieszczenia, natomiast w okresie zimowym redukują utratę ciepła przez szklenia. Dzięki tej funkcji możemy zmniejszyć zużycie energii zgromadzonej w domu i pośrednio oszczędzić na rachunkach.

Równie ważną zaletą osłon z materiałami termoizolacyjnymi jest możliwość sterowania dopływem światła. Z łatwością możemy uzyskać całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Tkaniny tego typu możemy zastosować w różnych systemach osłonowych, dzięki czemu łatwo je wpleść w zastany wystrój i dopasować do każdego wnętrza. Najpopularniejszym i najprostszym systemem osłon wewnętrznych są rolety w kasecie z prowadnicami z tkaniną blackout. Klasyczna forma z nowoczesnymi akcentami uzupełniającymi funkcjonalność klasycznej rolety wolnowiszącej o doszczelnienie prowadnicami prześwitów przy krawędziach szyb, kasetę chroniącą materiał przez zakurzeniem oraz sam nowoczesny typ materiału w 100% zaciemniającego.

Tkaniny zaciemniające dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i z różnym wykończeniem od strony szyby. Dla wielu tkanin dostępne jest podgumowanie białe, srebrne lub dopasowane kolorystycznie do koloru po stronie wnętrza. Najlepiej sprawdzającym rozwiązaniem jest zastosowanie materiału z białym podgumowaniem, ponieważ odbija on promieniowanie słoneczne w aż 80 % przez co materiał nagrzewa się tylko w 20 % (te tkaniny są całkowicie zaciemniające) w porównaniu z innymi wykończeniami np. srebrnym wypada najlepiej w tym zestawieniu. Należy jednak pamiętać, że każdy promień który przejdzie do wnętrza pomieszczenia przez szybę już tam zostaje. Ciepło w takim przypadku kumuluje się wtedy w okolicy szyby, przez co może ona ulegać przeciążeniom. Należy zatem użytkować je z rozwagę.

Tkaniny termoizolacyjne są również z powodzeniem stosowane w plisach. Kolekcja cells tkanin do żaluzji plisowanych to tkaniny w 100% zaciemniające. Struktura plastra miodu z powłoka ,,sreberka” przez wielu specjalistów uważana jest za najlepszą możliwą opcję osłon termoizolacyjnych na rynku przesłon wewnętrznych. Możliwość sterowania dwukierunkowego, powłoka termiczna, elegancki i nowoczesny wygląd oraz zróżnicowanie cenowe sprawia że ten produkt wypada bardzo korzystnie i wielu Klientów decyduje się właśnie na takie rozwiązanie do swojego domu.

Osłony termoizolacyjne sprawdzą doskonale się w nowoczesnym i starym budownictwie, na oknach drewnianych, PCV, aluminiowych, a nawet na oknach połaciowych. Dzięki bogatej kolorystyce tkanin i uniwersalnym systemom w których są stosowane możemy dobrać takie osłony do każdego wnętrza. Możliwość wykonania osłony praktycznie na każdy wymiar pozwala na dopasowanie jej do sytuacji montażowej, uzyskania doskonałych parametrów ochronnych i personalizacji konfiguracji.

Jak wszystko takie osłony mają również swoje minusy, ale w finalnym porównaniu nadal wypadają bardzo korzystnie na tle innych osłon okiennych. W porównaniu z ,,klasycznymi” osłonami, osłony termoizolacyjne są droższe, ale nadal konkurencyjne porównując do droższych rozwiązań, jak np. żaluzje drewniane, a posiadają przy tym lepsze parametry ochronne.

Zapraszamy do naszego punktu na ul. Trockiej, na ekspozycji posiadamy opisane systemy i wzorniki tkanin do osłon termoizolacyjnych. Postaramy sią dobrać jak najlepszy system do Państwa okien i przedstawić możliwe rozwiązania.

W razie wątpliwości i kwestii nieporuszonych we wpisie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, służymy pomocą.

Materiały blackout – ukojenie od upału w lecie, oszczędności w zimie?
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!