Markizy do okien pionowych i dachowych stanowią optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Osłony tego typu absorbują promieniowanie słoneczne jeszcze przed przedostaniem się go do wnętrza i emitują ciepło na zewnątrz, przez co doskonale chronią wnętrze przed uciążliwym upałem. 

Markiza chroni pomieszczenie do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi, co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza o 10°C. Szczególnie sprawdza się to w przypadku okien dachowych, ponieważ poddasza są szczególnie narażone na nagrzewanie się latem. 

Markizy montowane są do ramy okiennej i pasują praktycznie od wszystkich dostępnych na rynku modeli okien. Możliwe jest sterowanie manualne (z możliwością zatrzymania markizy na kilku określonych wysokościach pośrednich), elektryczne lub solarne (z możliwością zatrzymania markizy na dowolnej wysokości). Markizy sterowane elektrycznie mogą dodatkowo spełniać funkcję moskitiery.

Dodatkową zaletą jest zachowanie widoku z wnętrza pomieszczenia na zewnątrz, co nie jest możliwe w przypadku rolet zewnętrznych. Markizy dostępne są z materiałami zapewniającymi 10%, 6%, 1% lub 0% prześwitu względnego.

Przykadową markizę FAKRO VMZ ze sterowaniem ręcznym mamy do obejrzenia i przetestowania przez państwa u nas w punkcie przy ul. Trockiej.

Do folderu producenta kieruje klikniecie na zdjęcie w prawym górnym roku strony. Zachęcamy również do obejrzenia poniższego filmu, który obrazowo pokazuje podstawowe zalety markiz zewnętrznych zasilanych solarnie.

 

Markizy do okien pionowych

Markizy VMZ oraz markizolety VMB to systemy markiz do stolarki pionowej. Markizoleta posiada ruchomą, odchylaną belkę, która pozwala na dostęp do zewnętrznego parapety po rozwinięciu markizotety. Oba systemy montowane są na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna.

Markizy tego typu ochraniają wnętrze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz pozwalają na równomierny rozkład natężenia światła, przez co poprawiają komfort osób przebywających wewnątrz.

Firma Fakro wprowadziła do sprzedaży nowy typ markiz do okien pionowych sterowanych ręcznie. Mogą one pełnić funkcję moskitiery, ponieważ zastosowano w nich system ZIP doszczelniający prowadnice. Markizy tego typu stanowią doskonałe rozwiązanie dla nasłonecznionych pomieszczeń. To połączenie doskonałej funkcjonalności i korzystnej ceny.

Maksymalne gabaryty markizy to przy maksymalnej szerokości 2500 mm wysokość 1800 mm lub do szerokości 2000 mm maksymalna wysokość 2400 mm, dzięki czemu markiza może zostać zastosowana do większości popularnych wymiarów szkleń.

Markizy do okien dachowych

Przeznaczone do okien dachowych markizy AMZ wykonane są z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Dzięki takiej konstrukcji możliwa jest łatwa obsługa markizy, a także zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze.


FAKRO posiada w ofercie również markizy do okien dachowych innych producentów. Celem złożenia zamówienia na takie markizy należy zlecić indywidualną wycenę podając: nazwę producenta, typ okna, rozmiar oraz rok produkcji okna. Markizy dostępne są w wersji sterowanej ręcznie oraz w wersji Solar.

Aluminiowa konstrukcja markizy jest w kolorze szarobrązowym RAL 7022. Na specjalne zamówienie klienta dostępna jest w wersja lakierowana w każdym kolorze z palety RAL.


Tkaniny

Właściwości poszczególnych tkanin montowanych w markizach Fakro. Należy zwrócić uwagę, że prześwit względny ma bardzo mały wpływ na ochronę przed nagrzewaniem. Producent zaleca montowanie markiz z 1% prześwitem od strony południowej, natomiast markiz z 10% prześwitem od strony wschodniej lub zachodniej.

  • τ – przepuszczanie (transmisja) światła – ilość światła przepuszczanego przez materiał,
  • ρ – odbicie (refleksja) światła – ilość światła odbitego przez materiał,
  • α – pochłanianie (absorpcja) światła – ilość światła jaka zostaje pochłonięta przez materiał,
  • g – współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej oszklenia wraz z urządzeniem ochrony przeciwsłonecznej (zgodnie z PN-EN 13363-1). Im mniejsza wartość g, tym lepsza ochrona przeciwsłoneczna.

Rozmiary

Maksymalne rozmiary poszczególnych typów markiz zostały wyszczególnione poniżej:

– szerokość, – wysokość

  • Markiza ręczna VMZ:

500<A<600, 500<B<2100;
600<A<1250, 500<2510;
1250<A<2000, 500<B<2100;

  • Markiza elektryczna VMZ Z-Wave:

480<A<3000, 500<B<3500;
3000<A<4000, 500<B<2700;

  • Markiza solarna VMZ Solar:

645<A<3000, 500<B<3500;
3000<A<4000, 500<B<2700;

  • Markizoleta elektryczna VMB Z-Wave:

480<A<2500, 1040<B<3000;

  • Markizoleta solarna VMB Solar:

645<A<2500, 1040<B<3000;


Galeria realizacji


Instrukcje montażu, użytkowania i inne przydatne pliki dotyczące markiz FAKRO znajdują się w zakładce pliki do pobrania.

Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.

Numer telefonu:
Interesują mnie:

X
Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!