Dzięki swoim charakterystycznym pasom i nakładającym się warstwom tkaniny rolety dzień noc łączą w sobie tak naprawdę funkcję rolety i żaluzji. Rolety dzień noc pozwalają na operowanie ilością światła dziennego przenikającego do wnętrza bez konieczności całkowitego podnoszenia rolety. Materiał do rolet dzień noc jest tkany w ten sposób, że w poprzek tkaniny biegną naprzemiennie przezroczyste i nieprzezroczyste lub półprzezroczyste pasy.

Poprzez rozsuwanie i zsuwanie rolety fragmenty tkaniny przesuwają się równolegle do siebie. Gdy paski w obu warstwach materiału nakładają się, większa ilość promieni słonecznych przedostaje się do wnętrza pomieszczenia (pozycja “dzień”), gdy ciemniejsze paski materiału rozkładają się równomiernie na całej powierzchni szyby pomieszczenie jest bardziej zacienione (pozycja “noc”).

Dzięki nakładającym się warstwom materiału możliwe jest osiągnięcie różnych efektów nasłonecznienia pomieszczenia. Gdy paski w obu warstwach materiału nakładają się, większa ilość promieni słonecznych przedostaje się do wnętrza pomieszczenia (pozycja “dzień”), gdy ciemniejsze paski materiału rozkładają się równomiernie na całej powierzchni szyby pomieszczenie jest bardziej zacienione (pozycja “noc”).

Tu również najpopularniejsze są rolety w kasetach mini z prowadnicami aluminiowymi. Tak jak w przypadku klasycznych rolet materiałowych, tu również prowadnice pozwalają na prowadzenie materiału blisko szyby nawet w przypadku okien uchylnych, a mała kaseta nie ogranicza znacząco kąta otwierania okien lub drzwi balkonowych.

Firma Anwis oferuje osprzęt rolet dzień noc (kasety, prowadnice, łańcuszki, listwy obciążające, etc.) podobnie jak w przypadku rolet materiałowych w kolorach dopasowanych do ram okiennych spośród standardowych, dostępnych na rynku kolorów:

 • kolory standardowe to biały (RAL 9003), brąz (RAL 8017), antracyt (RAL 7016), szary (RAL7012);
 • kolory dodatkowe:
  • anodowane: Anoda Silver, 
  • oraz w okleinach: Złoty Dąb, Orzech, Winchester, Dąb Bagienny.

Podobnie jak klasyczne rolety materiałowe, rolety dzień noc można zastosować do wszystkich typów okien (drewnianych, aluminiowych, PCV).

Więcej na temat rolet materiałowych znajdziecie państwo na stronie producentaDo wzornika tkanin prowadzi link. Nowy wzornik tkanin Impresja zawiera 93 tkaniny, z czego niemal połowa to nowości. Nowa kolekcja zawiera również tkaniny zaciemniające typu blackout. Dla poszczególnych tkanin występują w niektórych przypadkach ograniczenia w maksymalnej szerokości i długości rolet.

Z uwagi na specyfikę produktu i uwarunkowania techniczne okien rolety z kasetami z tkaninami 100% zaciemniającymi typu blackout w niewielkiej przestrzeni przy prowadnicach nie zapewniają całkowitego zaciemnienia – mogą tworzyć się tam delikatne smugi światła po rozwinięciu rolety w słoneczny dzień. Wynika to z ograniczeń technicznych montażu tego typu rolet na oknach pionowych.

Informacja o łódkowaniu tkanin (w szczególności w przypadku tkanin zaciemniających).

Mechanizm działania rolet dziań noc obrazuje poniższy film:

Galeria rolet dzień noc Anwis:

 

Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


  Numer telefonu:
  Interesują mnie:

  X
  Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!