Wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami trafia do nas coraz więcej klientów, którzy już na początku sezonu chcą zabezpieczyć swoje mieszkania przed nadmiernym nagrzewaniem. Doskonałym i rozsądnym cenowo rozwiązaniem są markizy do okien pionowych Fakro w podstawowej wersji sterowanej manualnie VMZ. 

Jednym z ograniczeń przy markizach sterowanych ręcznie jest maksymalny wymiar wykonywany przez producenta. Maksymalna szerokość produktu w tej wersji to 2 m i przy tej szerokości maksymalna wysokość wynosi 2,1 m. Przy węższych otworach okiennych (do 1,2 m szerokości) Fakro wykonuje markizy ze sterowaniem manualnym do wysokości 2,51 m. Często okazuje się więc, że zamiast jednej markizy trzeba zamontować dwie, co nie zawsze jest możliwe (np. w przypadku okien ze słupkiem ruchomym). Wtedy należy rozważyć montaż innego typu markizy lub pójść na “montażowy kompromis”.

Często klienci pytają się również dlaczego markizy ze sterowaniem ręcznym mają węższy materiał niż szerokość kasety i czy nie dałoby rady tych prześwitów czymś zasłonić? Prześwity te są konieczne do prawidłowego działania ręcznego mechanizmu sterowania markizą. Nie mamy możliwości ich zasłonięcia (każda dodatkowa “prowizoryczna” konstrukcja, szczególnie jeśli montujemy na dużej wysokości staje się po prostu niebezpieczna i wygląda nieestetycznie). Nie należy się również nimi zbytnio przejmować, ponieważ po zamknięciu skrzydła okiennego w większości przypadków prześwity są zminimalizowane i praktycznie niewidoczne (zasłaniają je ramy skrzydła okiennego).

Kolejnym utrudnieniem przy montażu markiz sterowanych ręcznie jest fakt, że ze względu na opisane wyżej prześwity nie są one w 100% szczelne, a więc nie spełniają funkcji moskitery (w przeciwieństwie do innych modeli markiz zasilanych i sterowanych elektrycznie). Wiele trudności w takim przypadku przysparza jednoczesny montaż moskitier na tego typu okna (tak naprawdę nie ma idealnego rozwiązania w tym względzie). Problem ten dotyczy przede wszystkim okien położonych w budynkach wielorodzinnych, na wyższych kondygnacjach i bez dostępu od zewnątrz z poziomu podłogi (jeżeli możemy podejść do okna od zewnątrz nie ma problemu, żeby zamontować na nim moskitierę ramkową, a markizą w razie potrzeby sterować od zewnątrz). W takim przypadku, jeżeli tylko istnieje taka możliwość, klienci decydują się przeważnie na droższą wersję markiz – zasilane elektrycznie lub solarnie.

Więcej informacji na temat markiz znajdą państwo na podstronie im poświęconej.

Markizy do okien pionowych Fakro sterowane ręcznie – dlaczego nie są w 100% szczelne?
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!