Źródło: fakro.pl

Aby odpowiednio dobrać rozmiar rolety, która idealnie będzie pasować do danego modelu okna, trzeba znać
rozmiar i typ okna, który podany jest na tabliczce znamionowej. Tego typu tabliczki są stosowane przez większość wiodących producentów okien i są umieszczane na skrzydle okiennym. Dzięki wskazaniu sprzedawcy właściwego oznaczeniu okna będziemy pewni, że zakupiona roleta będzie w 100% pasować do naszego okna. 

Warto inwestować w oryginalne rolety do okien dachowych produkowanych przez danego producenta. Poza pewnością, że dane osłony są doskonałej jakości, a po pewnym czasie nie zaczną blaknąć lub opadać, warto zwrócić uwagę na kwestię gwarancji na same okna.

Niektórzy producenci deklarują utrzymanie gwarancji tylko i wyłącznie przy zastosowaniu na oknach oryginalnych osłon okiennych dedykowanych do danego typu okna dachowego. Dotyczy to nie tylko okien dachowych, ale również okien pionowych. Warto o tym pamiętać, i każdorazowo konsultować tą kwestię w przypadku wątpliwości bezpośrednio z działem handlowym producenta lub dokładnie wczytać się w warunki gwarancji dostępne na stronie producenta.

Jest to istotne, ponieważ niektóre okna posiadają nie tylko dwu- czy trzyletnią gwarancję, ale gwarancję na 10 lub 15 lat. Trzeba w takim przypadku rozważyć, czy warto pozbawiać się prawa do ewentualnej reklamacji większej usterki okna z powodu oszczędności rzędu kilkudziesięciu złotych.

Powyżej wklejamy zdjęcie lokalizacji tabliczki znamionowej w oknach FAKRO, a poniżej znajdą państwo fil obrazujący gdzie znaleźć oznaczenie okna VELUX.

Jak określić model okna dachowego?
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!