Moskitiera ramkowa z siatką przeciwpyłkową (antyalergiczną). Fot. realizacje moskirolet.pl

Moskitiery ramkowe jako najmniej skomplikowane ze wszystkich systemów moskitierowych nie potrzebują wiele atencji aby służyć bezawaryjnie przez wiele sezonów. Poniżej podsumowujemy najważniejsze zasady dotyczące ich konserwacji.

1) Najważniejszą zasadą jest to aby przed czyszczeniem moskitiery zdemontować ją z okna. Gdy nie zrobimy tego kroku możemy niechcący wypchnąć lub uszkodzić siatkę. Zdemontować czyli obrócić wszystkie haczyki utrzymujące ją na ramie. Nie należy ich demontować w pośpiechu, jeżeli w danym momencie mamy mało czasu przenieśmy całą operację na inny termin.

2) Trzeba dostosować środki czystości i to czym myjemy moskitierę do zastosowanej w niej siatki. W zasadzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem pozostaje spłukanie siatki czystą wodą (np. pod prysznicem lub w wannie, ew. w ogrodzie zależnie od scenerii. Nie należy myć siatki pod wysokim ciśnieniem i ostrymi środkami chemicznymi.

3) Przecieranie siatki nie jest rekomendowane, jeżeli jednak zdecydują się państwo na taki krok należy bezwzględnie dostosować siłę nacisku na siatkę tak, aby nie wypchnąć jej z uszczelki utrzymującej ją w ramce.

4) Podczas montażu i demontażu należy uważać aby nie naruszyć konstrukcji moskitiery – nie przekrzywić profili, uszkodzić haczyków i przede wszystkim samej siatki (szczególnie zdradliwe są narożniki cięte pod kątem 45 stopni zakończone ostrymi rogami). Zawsze przy okazji montażu moskitier można zapytać się montera jak właściwie zdjąć i założyć taką moskitierę samemu.

5) Moskitierę po oczyszczeniu należy pozostawić do wyschnięcia. Dopiero gdy będzie całkowicie sucha można ją ponownie zamontować na okno.

Szczegółowe wytyczne co do użytkowania i montażu moskitier można znaleźć w instrukcji.

Konserwacja moskitier ramkowych jest prostsza niż się wydaje
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!