Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań moskitierowych, a żeby nadążyć za różnymi oczekiwaniami klientów, na bieżąco wprowadzamy do oferty coraz to nowe, warte uwagi i praktyczne rozwiązania. Moskitiery występują z różnymi rodzajami siatek w zależności od konkretnych problemów, jakie w zamyśle mają rozwiązać.

Siatka z włókna szklanego.

  • Najpopularniejsza i najtańsza, wystarczająca dla podstawowego zastosowania przeciw komarom i większym owadom.
  • Występuje w kolorze czarnym lub szarym, w najmniejszym stopniu ogranicza widoczność przez okno.
  • Siatka ta oferuje satysfakcjonującą szczelność dla większości klientów, dlatego jest też najczęściej przez nich wybierana. Jest uniwersalna, doskonale sprawdza się w domowych pomieszczeniach, w biurach oraz w lokalach gastronomicznych.

Siatka antyalergiczna  (przeciwpyłkowa) PollTex®.

  • Dla bardziej wymagających klientów, a także w domach, gdzie mieszkańcy mają problemy z alergią na pyłki.
  • Jest to oryginalna siatka holenderskiego producenta.
  • Bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne od podstawowej siatki z włókna szklanego, jednak ze względu na większą gęstość splotu znacząco zaciemnia pomieszczenia.
  • Poprawia parametry powietrza w domu, zatrzymuje pyłki roślinne, większe frakcje pyłów ulicznych i na pewno doskonale ochroni wnętrze domu przed najmniejszymi nawet meszkami.
  • Jako najlepsza siatka antyalergiczna dostępna na rynku jest w stanie zatrzymać ponad 90% zanieczyszczeń, zapewniając świeże, czyste powietrze w domu, nawet w okresie intensywnego nasilenia pylenia roślin. Więcej na temat siatki PollTex® mogą przeczytać państwo również tu

Membrana antysmogowa Respillon®

  • Najnowsze rozwiązanie stosowane w naszych moskitierach, ze względu dużą szczelność to najskuteczniejsze na rynku zabezpieczenie przed przedostawaniem się nie tylko pyłków roślin, ale przede wszystkim pyłów ulicznych (np. pyłu samochodowego) do wnętrza pomieszczenia.
  • Niestety jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne, dlatego trzeba bardzo ostrożnie się z nią obchodzić aby jak najdłużej zachować wysoki poziom szczelności.
  • Minusem jest również ograniczona przepuszczalność powietrza przez membranę (wynosi około 20%). Dlatego też należy stosować ją raczej sezonowo, jako typowo zimową osłonę okien.
  • Z czasem ekspozycji na środowisko membrana staje się szczelniejsza i wychwytuje coraz więcej pyłów. Wynika to z faktu, iż podczas jej czyszczenia nie są usuwane wszystkie zanieczyszczenia, lecz poprawia się jedynie przepuszczalność powietrza.
  • Filtr należy wymieniać co kilka lat, aby zachować jego parametry. Okres użytkowania zależny jest od miejsca, w którym jest zamontowany (w centrum dużej metropolii czy na terenach, gdzie znajduje się wiele budynków opalanych węglem zużyje się szybciej niż na terenach wiejskich i mniej zurbanizowanych).

Siatka aluminiowa

  • Jeśli wśród domowników są zwierzęta, które mają skłonność do drapania tradycyjnych siatek moskitierowych jest to dobre rozwiązanie ze względu na stosunkowo dobrą odporność na uszkodzenia mechniczne.
  • U nas występuje w wersji srebrnej, surowej. 
  • Oferujemy wyłącznie siatkę aluminiową, ponieważ jest odporna na warunki atmosferyczne.
  • Jest najbardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, zapewnia przede wszystkim ochronę przeciwko agresywnym owadom typu szerszenie, przy jednoczesnym zachowaniu szczelności na komary, muchy itp. (ma oczka o podobnym stopniu gęstości do standardowej siatki z włókna szklanego).
  • Klienci stosują ją również z powodzeniem jako zabezpieczenie większych zwierząt domowych przed wypadnięciem z okna (małe psy czy koty) lub w okienkach piwnicznych.

Dokonując wyboru siatki do ramek moskitier, należy zdecydować między parametrami poszczególnych dostępnych rozwiązań. Szczelność vs. przepuszczalność powietrza, trwałość vs. zaciemnienie pomieszczenia, a także to wszystko skonfrontować z ceną. Można również wybrać dwa komplety moskitier (np. wersja letnia ze standardową siatką z włókna szklanego i zimowa z membraną antysmogową).

Jeśli natomiast chodzi o sam system moskitierowy, dobór systemu montażu moskitiery również wpływa na szczelność produktu. W przypadku gdy zależy nam przede wszystkim na szczelności, bezkonkurencyjne są moskitiery okienne (ramkowe). Są one nieuchylne, montowane na oknach nieprzechodnich (które nie spełniają funkcji drzwi balkonowych), na ruchomych haczykach.W przypadku moskitier drzwiowych (np. na zawiasach z samozamykaczem), nie ma możliwości tak dobrego doszczelnienia produktu, z uwagi na jego konstrukcję i specyfikę.

Niekiedy jednak, w przypadku np. okien drewnianych lub niestandardowo skonstruowanych okien PCV konieczne jest dodatkowe doszczelnienie okna, nawet w przypadku zastosowania moskitier ramkowych. Szczególne znaczenie ma to w przypadku moskitier z membraną antysmogową. Sens montażu tak szczelnej siatki (i poniesienia jej wysokiego kosztu) jest tylko wtedy, gdy istnieje możliwość doszczelnienia ramki (membrana nie spełni swojej funkcji, jeśli wszystkie pyły przedostaną się bokiem).

Nie ma rozwiązań obiektywnie najlepszych, wybór właściwego produktu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Dla jednej osoby zwykła moskitiera będzie doskonałym wyborem i znacząco poprawi komfort w mieszkaniu przy otwartym oknie latem, dla innej istotne będzie ograniczenie przedostawania się smogu do mieszkania w zimę. Warto jednak zapoznać się z coraz bogatszą ofertą dostępną na rynku, aby świadomie wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do własnych potrzeb.

UWAGA! Z uwagi na problemy z dostępnością membrany w 2022 r.  przy każdym zleceniu potwierdzamy ceny, termin i możliwość wykonania zamówienia zależnie od stanów magazynowych.

Moskitiery do zadań specjalnych. Jaki typ siatki wybrać? Czyli kompromis między przepuszczalnością powietrza, a szczelnością moskitiery.
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!