Markizy do okien pionowych VMZ produkowane przez polskiego producenta, firmę Fakro. Tu w “topowej” wersji VMZ Solar.

Przez zmieniające się warunki pogodowe powodują, że komfort przebywania w domu znacząco się obniża w czasie letnich upałów. Klienci coraz częściej poszukują osłon mających na celu obniżenie temperatury we wnętrzach. Trzeba pamiętać, że żadna wewnętrzna roleta z materiałem zaciemniającym nie da efektu porównywalnego z zewnętrznymi barierami, a wynika to wprost z praw fizyki. Każde ciepło, które przeniknie do wnętrza już tam pozostaje – tu podsumowane zostały właściwości osłon zewnętrznych.

Producenci osłon okiennych patentują nowe rozwiązania i udoskonalają swoje produkty aby jak najlepiej chroniły i odpowiadały rosnącym oczekiwaniom klientów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku jest markiza zewnętrzna firmy FAKRO. Producent zadbał aby można było zamontować taką osłonę na poddaszach, na oknach dachowych (AMZ) – czyli tam, gdzie pomieszczenia najbardziej się nagrzewają, ale także na wszystkie typy okien pionowych dostępnych na rynku (VMZ).

W ofercie znajdziemy bogatą gamę materiałów, które rmają różny stopień prześwitu względnego. W wersjach VMZ jest to 10%, 6%, 4%, 1% oraz 0 % natomiast w przypadku AMZ 10% oraz 1%. Dodatkową zaletą tych produktów jest łatwa obsługa. W obu przypadkach markizą można sterować manualnie (ręcznie lub za pomocą drążka), elektrycznie (za pomocą pilota lub przełącznika ściennego), oraz można wybrać “topową” wersję solarną która może działać w trybie automatycznym (materiał opuszcza się gdy słońce intensywnie grzeje i podnosi się gdy jest pochmurnie).

Zaletą markiz do okien pionowych jest też to, że mogą pełnić funkcję moskitiery dzięki swojej szczelności, możliwe jest to w przypadku systemu ręcznego VMZ ZIP, oraz elektrycznych i solarnych VMZ SOLAR. Możliwość zamontowania markiz w sposób szczelny jest jednak niekiedy ograniczona.

Zróżnicowana oferta systemów znajduje odzwierciedlenie w szerokich przedziałach cenowych. Zdecydowanie najtańsza wersja VMZ potrafi być tańsza od zaciemniających rolet wewnętrznych. Droższa wersja ręczna to VMZ ZIP, natomiast zdecydowanie najdroższy jest system solarny. Zapraszamy do naszego punktu przy ul. Trockiej, na wystawie posiadamy markizy w wersji VMZ i VMZ ZIP. Mogą tam państwo obejrzeć te produkty na żywo, zobaczyć jak działają oraz obejrzeć dostępne materiały. 

Nadchodzą upały i zmiany klimatu. W czym tu pomogą markizy do okien pionowych?
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!