Żaluzje drewniane to nie tylko ładnie wyglądający dodatek do wnętrza, ale przede wszystkim praktyczna osłona okienna. Dzięki różnym wariantom wielkościowym lamel 25 mm, 50 mm, 70 mm można z powodzeniem dobrać odpowiednią konfigurację do każdego wnętrza.

Żaluzje z lamelami 25 mm są zwykle montowane w świetle szyby, czyli “na każdą szybę osobno”, do listew przyszybowych, natomiast żaluzje z szerszymi lamelami tak, aby zasłaniały cała wnękę okienną czyli do ściany lub częściej sufitu ze względu na efektowny wygląd. O sposobie montażu poza względami estetycznymi decyduje praktyczny aspekt użytkowania danego okna. W zasadzie sposób otwierania okna decyduje o systemie mocowania żaluzji.

Przy mniejszych, “standardowych” oknach najlepiej sprawdzają się żaluzje o lameli 25 mm. Węższe lamele nie przytłaczają mniejszych gabarytowo szkleń. Natomiast przy dużych oknach, również tarasowych doskonale prezentują się szersze lamele 50 i 70 mm.

Żaluzja drewniana Anwis o szer. lamel 50 mm z zasilaniem elektrycznym i sterowaniem radiowym Somfy. Fot. realizacje moskirolet.pl

Istotnym praktycznym czynnikiem, jaki również wpływa na wybór danego systemu jest wysokość między skrzydłem okiennym a sufitem. Przy montażu nad wnęką okienną pakiet żaluzji po złożeniu powinien zmieścić się w całości nad otwartym skrzydłem okna aby nie przeszkadzać w jego swobodnym użytkowaniu (otwieraniu na szerz). Przyjemnie byłoby móc skorzystać z opcji wyjścia na taras 🙂 Im szersze lamele tym pakiet automatycznie staje się mniejszy (ponieważ potrzeba mniej listewek na takiej samej powierzchni do zakrycia danego otworu).

Z kolei żaluzje o węższych listwach o szer. 25 mm montowane na skrzydło okienne są najbardziej praktycznym rozwiązaniem jeżeli nie chcemy ograniczać się przy użytkowaniu okien. W niedużym stopniu ograniczają kąt otwarcia skrzydeł. Nie trzeba również za każdym razem pamiętać o ich odsłonięciu przed wyjściem na balkon.

Dla wymagających klientów z pewnością dużym plusem żaluzji jest szeroka gama kolorystyczna dostępnych lamel – kolory od bieli, przez szarości do czerni po naturalne drewniane odcienie. Producent dodatkowo oferuje bardzo bogaty wybór drabinek, może być to klasyczna sznurkowa lub drabinki taśmowe w różnych rozmiarach (szerokości 10, 25 lub 38 mm) i odcieniach. Dzięki tak bogatej ofercie i dużemu wyborowi akcesoriów możemy samemu stworzyć piękne osłony, wykonane według naszego indywidualnego pomysłu. Można zestawić lamele w naturalnych odcieniach z dopasowaną kolorystycznie drabinką lub postawić na kontrastowe zestawienia, które nadadzą charakteru wnętrzu.

Warto śledzić bieżące trendy we wnętrzach, ale zawsze bezpiecznym wyborem jest naturalność i prostota. Często klienci rozważają ekstrawaganckie opcje, by jednak po namyśle finalnie zdecydować się na najprostsze rozwiązanie. A te nigdy nie wychodzą z mody 😉

(Nie) oczywisty wybór – żaluzje drewniane
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!