Każdy alergik lub osoba, która ma alergika w najbliższej rodzinie wie jakie bywa to uciążliwe. Aby dobrze chronić siebie lub bliskich przed alergenami należy bardzo postarać się, aby dobrać odpowiedni sposób zabezpieczenia, który w dużej mierze będzie zależny od typu uczulającego alergenu.

W przypadku np. kurzu szczególną uwagę należy zwrócić na sposób sprzątania mieszkania. W przypadku osłon okiennych duże znaczenie ma pranie firan i zasłon, co ogranicza rozmnażanie się roztoczy kurzu domowego.

Sposobem często stosowanym w przypadku osób o dużym nasileniu alergii jest oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnych urządzeń oczyszczających i filtrujących powietrze kilkufazowymi filtrami (np. elektrostatycznym czy węglowym, w zależności od typu urządzenia). Jednak mają one też swoje minusy. Jednym z nich jest niska żywotność filtrów węglowych, które należy dość często wymieniać.

Najskuteczniejszym zabezpieczeniem domu jest po prostu stworzenie bariery i zatrzymanie alergenów na zewnątrz, a można to uczynić np. poprzez montaż moskitier przeciwpyłkowych.

W naszej ofercie posiadamy moskitiery wykonane z użyciem oryginalnej siatki Poll-Tex, która została przetestowana w niemieckim szpitalu Charite Uniweristy w Berlinie. Klinika ta jako jedyna w Europie ma możliwość badania przepuszczalności pyłków 24 godziny na dobę. Filtr zapobiegł przedostaniu się do pomieszczenia dwóch z najczęstszych alergenów (brzozy i trawy) w 97% i w 100% pyłków pokrzywy i ambrozji. Tego typu moskitiery cieszą się uznaniem naszych klientów. Dlatego też możemy z czystym sercem polecić je do domów alergików.

Trzeba pamiętać, że moskitiery także trzeba utrzymywać w czystości, poprzez opłukanie ich w wodzie, na przykład raz w sezonie. Częstotliwość będzie zależna od ekspozycji okna, na którym zamontowana została moskitiera. W przypadku okien przy bardziej ruchliwych ulicach, może zbierać się na nich więcej pyłków, które osiadać będą na siatce, dlatego też wymagane będzie częstsze ich mycie.

Dom alergika. Sposoby na zabezpieczenie domu przed alergenami
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!