Wielokrotnie nasi klienci zastanawiają się nad wyborem rolet montowanych bezinwazyjnie. Wynika to przede wszystkim z obawy o uszkodzenie konstrukcji okna i utraty gwarancji. Poniżej postaramy się przeanalizować tą kwestię.

Często zdarza się, że uchwyty bezinwazyjne łamią się, a osłony spadają ze skrzydeł. Po kilku latach od zakupu elementy wykonane z plastiku stają się bardziej kruche i łatwo ulegają uszkodzeniom. Można je bardzo łatwo połamać, np. poprzez nieostrożne, gwałtowne otworzenie okna. Wtedy problemem staje się ponowne zamontowanie rolety w pierwotnym kształcie. Pierwszym problemem jest dokupienie części takiej samej lub podobnej do uszkodzonej – trzeba odnaleźć firmę, która montowała nasze rolety lub znaleźć sklep z tego typu komponentami. Kolejnym problemem jest sam jej montaż, który często wymaga wizyty specjalisty.

Dodatkowo uchwyty bezinwazyjne montowane na skrzydło okienne (tzw. haczyki) mogą prowadzić do rozszczelnienia okien. Nadmiernie dystansują skrzydło od ramy okiennej, przez co powstają szczeliny przez które przedostaje się powietrze z zewnątrz. Jest to wyjątkowo uciążliwe w zimie i może prowadzić do konieczności przeprowadzenia kolejnej regulacji okna.

Standardowy, inwazyjny sposób montażu rolet (szczególnie rolet w kasetach z prowadnicami) w przypadku okien PCV zakłada nawiercenie kilku otworów w górnej części listwy przyszybowej okna (element oznaczony na zielono na rysunku obok).

Sama listwa przyszybowa nie jest uznawana przez większość producentów za stały element ramy okiennej, ale za część zamienną. Dzięki czemu można ją z łatwością wymienić nie wymieniając przy tym całej ramy okna.

Istnieją również systemy rolet kasetowych montowane całkowicie bezinwazyjnie, gdzie zarówno kaseta, jak i prowadnice przyklejane są do ramy okna. Takie rozwiązanie również ma jednak swoje plusy i minusy.

Powinno się jednak każdy sposób montażu wcześniej skonsultować ze specjalistą z uwagi na różnorodność rozwiązań okiennych i systemów dostępnych na rynku. Jeżeli nasze okna są jeszcze w okresie gwarancyjnym, to przed zdecydowaniem się na konkretny sposób montażu  trzeba koniecznie zapoznać się warunkami gwarancji dostarczonymi przez producenta lub dewelopera w zakresie dopuszczalnych możliwości montażu osłon.

Rolety montowane bezinwazyjnie – czy to się sprawdza?
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!