Wielu klientów zastanawia się jaki jest sens montowania markiz do okien pionowych skoro posiadają już rolety wewnętrzne.

Rolety wewnętrzne chronią przed promieniami słonecznymi zaciemniając pomieszczenie jednak nie chronią go w znacznym stopniu przed nagrzewaniem w upalne dni. Materiał rolety wewnętrznej zatrzymuje promienie słoneczne dopiero po przeniknięciu przez szybę do wnętrza pomieszczenia. Po części pochłania je materiał rolety, a po części odbija w kierunku szyby. Niestety przy dużym nasłonecznieniu nagrzana roleta emituje ciepło do wnętrza powodując tym nagrzanie się całego pomieszczenia.

Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie rolet wewnętrznych z markizami FAKRO. Dzięki markizom promieniowanie zostaje zatrzymane przed szybą, ponieważ jest wcześniej zatrzymywane przez materiał markizy. W upalne dni ciepło emitowane jest na zewnątrz, a nie do pomieszczenia dzięki czemu markizy Fakro 8 razy skuteczniej zapobiegają nagrzaniu pomieszczeń niż rolety wewnętrzne.

Obrazowo problem i działanie obu osłon przedstawia poniższy film Fakro. Więcej na temat markiz do okien pionowych i dachowych można przeczytać na stronie producenta oraz podstronie im poświęconej.

 

Mam zaciemniające rolety wewnętrzne. Czy markiza do okien pionowych będzie mi potrzebna?
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!