Podejmując decyzję o tkaninie w rolecie często nie myślimy o tym, że jest to wybór na wiele lat. Chociaż materiały roletowe dobrej jakości są zmywalne i łatwo usunąć z nich niewielkie plamy dzięki czemu przez długi okres użytkowania estetycznie się prezentują, niestety z czasem okazuje się, że kolor materiał wybrany kilka lat temu nie pasuje już do obecnych trendów wnętrzarskich lub kłóci się z wystrojem pomieszczenia po ostatnim remoncie. W takiej sytuacji są dwa rozwiązania – wymiana materiału na nowy lub całkowita wymiana rolet na nowe.

Teoretycznie koszt wymiany tkaniny w rolecie nie powinien być niższy niż zakup nowego produktu. Wymianę materiału w roletach oferuje większość firm oferujących nowe rolety na wymiar, nie każdy jednak podejmuje się wymiany materiału we wszystkich typach rolet. Niektóre firmy współpracują wyłącznie z kilkoma producentami rolet i nie wykonają prac serwisowych na roletach nieznanych producentów. W niektórych przypadkach wymiana tkaniny w rolecie jest praktycznie niemożliwa, a jej koszt przewyższa montaż nowych osłon.  W takim wariancie nie pozostaje nic innego jak zakup nowych rolet z tkaniną w odpowiadającym nam kolorze.

Przy zakupie rolet i wyborze materiału należy zatem zawsze pamiętać o tym, żeby raczej na zimno przemyśleć nie tylko obecną, ale i przyszłą kolorystykę wnętrza. W przyszłości bowiem zmiana krzykliwego koloru wybranego pod wpływem chwili może nas drogo kosztować. Neutralne kolory na pewno nadadzą wnętrzu bardziej ponadczasowego charakteru i pozwolą uniknąć nadprogramowych wydatków w przyszłości. Dobrym pomysłem może być np. dobór koloru materiału do stałych i niezmiennych elementów np. koloru ram okiennych.

W przypadku wymiany materiału w rolecie koszt usługi zawiera w sobie nie tylko cenę samej tkaniny, ale również koszt demontażu i oczyszczenia ramy okiennej, co jest bardzo czasochłonne i musi zostać wykonane z należytą starannością, przy użyciu specjalistycznych środków, aby roleta po ponownym zamontowaniu dobrze spełniała swoją funkcję. Dlatego też lepiej nie podejmować ryzyka i samodzielnie nie zabierać się do takich “operacji”, szczególnie jeżeli mamy zamontowane rolety z mechanizmem samozawijającym. W przypadku uszkodzenia lub wyłamania niektórych części ryzykujemy, że będziemy skazani na zakup nowych osłon, ponieważ nawet profesjonalna firma nie będzie w stanie doprowadzić naszych dotychczasowych rolet do właściwego stanu.

Wymiana materiału w roletach – czy to się opłaca?
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!