clouds-429228Już wkrótce włączamy do naszej oferty coraz popularniejszy produkt na rynku osłon okiennych, a więc markizy do okien pionowych. Bez zbędnego wyolbrzymiania można powiedzieć, że ta wielofunkcyjna roleta rewolucjonizuje rynek osłon okiennych w kontekście ograniczenia nagrzewania się pomieszczeń w upalne dni.

Markizy tego typu montowane są na zewnątrz ramy okiennej, dlatego ograniczają ilość światła słonecznego (a tym samym ciepła), które przedostaje się przez szybę do wnętrza pomieszczenia. W tym zakresie przyjmuje się, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż którakolwiek z tradycyjnych rolet materiałowych, nawet tych nieprzepuszczających światła przez materiał (z powłoką antyrefleksyjną lub podgumowanych). Markizy zewnętrzne są doskonałym rozwiązaniem przede wszystkich do pomieszczeń o ekspozycji południowej lub zachodniej, które w przypadku dużych przeszkleń szczególnie narażone są na nagrzewanie przez długie godziny w upalne dni.

Promienie słoneczne w przypadku markiz do okien pionowych absorbowane są zanim dostaną się do pomieszczenia. Dzięki temu wnętrze domu nie ma nawet szans się nagrzać. Markizy zewnętrzne są warte rozważenia przede wszystkim w przypadku okien dachowych. Jak wiadomo pomieszczenia na poddaszu są w sposób szczególny narażone na nagrzewanie się w lecie.

Jednocześnie markizy zapewniają widoczność na zewnątrz i wystarczający przepływ światła do wewnątrz pomieszczenia. Markizy dają prześwit nie zasłaniając widoku oraz ograniczają refleksy w słoneczne dni (przeszkadzające np. przy pracy przy komputerze). W pomieszczeniu nie jest na tyle ciemno, żeby włączać dodatkowe źródła światła, ale markizy zapewniają wystarczająco dużo prywatności, aby uchronić wnętrze domu przed wzrokiem przechodniów.

Markizy z napędem elektrycznym mogą pełnić także funkcję moskitiery, ponieważ po rozwinięciu siatka markizy i jej profile tworzą szczelny film chroniący przed owadami.

Wytchnienie w upalne dni – markizy do okien pionowych i dachowych
Pozostaw numer telefonu - oddzwonimy!

Prosimy o podanie numeru telefonu oraz przybliżonej tematyki rozmowy. Postaramy się skontaktować z państwem najszybciej, jak będzie to możliwe.


    Numer telefonu:
    Interesują mnie:

    X
    Pozostaw swój numer telefonu - oddzwonimy!